Czym Obsypać Parę Młodą na Ślubie?

839 wyświetleń

Sypanie ryżem nowożeńców wychodzących z kościoła to powszechnie kultywowana tradycja. Jakie są jej korzenie? W starożytnym Rzymie posługiwano się ziarnami pszenicy i jęczmienia, które miały na celu zapewnienie dobrobytu i płodności. Ryż, stanowiący symbol szczęścia i płodności, przybył do nas z Chin. Jedną z bardziej klasycznych alternatyw dla ryżu są monety symbolizujące dostatek. Ten zwyczaj pochodzi ze średniowiecza – podczas ślubu par królewskich stanowiły one dar dla tłumów przyglądających się ceremonii. 

Przedstawiamy kilka rozwiązań, które pozwolą kultywować tę tradycję oraz będą stanowić dodatkową dekorację Waszej uroczystości. Pamiętajcie, aby uprzedzić gości o wprowadzonej zmianie poprzez przygotowanie odpowiednich akcesoriów na stolikach przy wyjściu lub zaangażowanie druhen czy świadków we wręczanie gościom wybranych ozdób.

Pomysł, z którym możemy się spotkać coraz częściej, to płatki kwiatów. Nic dziwnego, że zyskują na popularności – dzięki nim wyjście nowożeńców z kościoła jest bardziej romantyczne i eleganckie. W obawie przed pobrudzeniem sukni ślubnej, chociaż nie jest to częsty przypadek, proponujemy wybór kwiatów w kolorze bieli lub ecru. Najpiękniej prezentują się naturalne płatki róż, jednakże można zakupić suszone kwiaty lub tuby ze sztucznymi płatkami.
  Kolejnym, coraz bardziej powszechnym wariantem, są bańki mydlane. Motyw ten wspaniale sprawdza się na uroczystości z dużą ilością dzieci. Maja dużo zalet – nie pozostawiają po sobie śladu, pięknie mienią się w słońcu nadając uroczystości bajkowego klimatu. W ofercie wielu sklepów możemy zakupić ozdobne buteleczki w kształcie tortu czy nawet butelki szampana.
Inną popularną ozdobę stanowi konfetti. Tutaj spotykamy się z ogromną różnorodnością kształtów, kolorów czy rodzajów papieru. Ciekawą alternatywą jest przygotowanie konfetti o większych wymiarach z wypisanymi życzeniami dla nowożeńców – alternatywna pamiątka dla par, które chciałaby odejść od klasycznego składania życzeń tuż po ślubie.  
  Motywem, który szczególnie doceniają najmłodsi uczestnicy ceremonii są balony wypełnione helem. Najczęściej zostają puszczone przez gości pod kościołem – unosząc się w powietrzu kreują magiczny obrazek.
Ostatnie rozwiązanie proponujemy na śluby odbywające się w klimacie zimowym lub w godzinach wieczornych. Iskierki zimnych ogni zaprezentują się najbardziej zjawiskowo na tle białego śniegu lub w lekkim półmroku.  

 

Jeśli szukasz podobnego rozwiązania na swoim ślubie, polecamy strony:
https://www.dodatkiweselne.pl/sypiemy-pare-mloda-cat-79
https://weddingmarket.pl/18-tuby-strzelajace-i-banki-mydlane