Jak Twój Ślub Może Pomóc Innym?

548 wyświetleń

Ślub i wesele to przepiękna ceremonia. Jednak za ten urok odpowiadają nie tylko dekoracje, ale przede wszystkim prawdziwe uczucia. Przedstawiamy poniżej kilka pomysłów do wykorzystania na ślubie, które upiększą Wasze wnętrza i życie potrzebującym. Najbardziej klasycznym prezentem wręczanym przez gości przy okazji składania życzeń są kwiaty. Jednak w imię dobroczynności proponujemy kilka alternatyw.

Jedną z nich, całkiem popularną, są przybory szkolne i zabawki dla domów dziecka. Zakup maskotki lub piórnika nie obciąży portfela gości bardziej niż kwiaty, a gest ten będzie ogromnym szczęściem dla dzieci oraz wsparciem dla instytucji. 

Innym pomysłem, którzy szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom zwierząt jest kupno karmy dla zwierząt. Schroniska bardzo często są obciążone kosztami leczenia zwierząt, więc taka forma wsparcia pomoże je odciążyć z kosztów utrzymania psów i kotów. Mniej popularnym, ale również szlachetnym prezentem jest zbiórka ubrań dla najuboższych i najbardziej potrzebujących.

Zamiast prosić gości o zakup prezentów, można umieścić na zaproszeniu prośbę o wpłaceniu symbolicznej kwoty na konkretną fundację. Projekt Ślub Pełen Miłości po ustaleniu szczegółów wysyła weselną skarbonkę, a datki z niej zostają skierowane na Szlachetną Paczkę lub Akademię Przyszłości. Weselną skarbonkę możecie również otrzymać od Fundacja Miej Serce.

Nawet jeśli jesteś już po ślubie, nadal możesz zrobić dobry uczynek. Możesz oddać suknię ślubną potrzebującym - przekazać ją fundacji lub oddać ją Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na aukcje charytatywne. W kwestii powtórzonych prezentów – możesz przekazać je dla potrzebujących lub sprzedać je, a uzyskaną kwotę przeznaczyć na wybraną organizację.